• شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک های ایمنی در صنعت ساختمان با روش های تصمیم گیری چند معیاره (mcdm) در محیط های فازی (مطالعه موردی : پروژه های ساختمانی شهر شیراز)

  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1401/04/28
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1401/04/28
  • تعداد بازدید: 268
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس ژورنال: 09361578210

  شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک‌های ایمنی در صنعت ساختمان با روش‌های تصمیم‌گیری چند معیاره (mcdm) در محیط‌های فازی (مطالعه موردی : پروژه‌های ساختمانی شهر شیراز)

  صنعت ساخت ‏و‏ساز یکی از خطرناک‌ترین صنایع از نظر تلفات مربوط به کار، نرخ آسیب‌دیدگی و پرداخت غرامت به کارگران شناخته‌شده است . ازاین‌رو ارزیابی ریسک‌های ایمنی، یک گام کلیدی و اساسی است که در مدیریت پروژه‌های بزرگ ساختمانی باید انجام شود. این تحقیق توصیفی– تحلیلی، به‌منظور شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک‌های ایمنی در  صنعت ساختمان با روش‌های تصمیم‌گیری چند معیاره (mcdm) در محیط‌های فازی به رشته تحریر درآمده است.

  در این پژوهش با استفاده از مطالعات تحقیقات پیشین و جمع‌آوری نظرات خبرگان و پس‌ازآن با استفاده از 2 تکنیک پرکاربرد (topsis,swot) و فعالیت‌های مهم شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک‌های ایمنی در  صنعت ساختمان با روش‌های تصمیم‌گیری چند معیاره (mcdm) در محیط‌های فازی پروژه‌های ساختمانی در شهر شیراز در این تحقیق ارزیابی  و تحلیل ‌گردید.

  طبق نتایج به‌دست‌آمده گزینه ریسک‌های رها شدن ابزار کار و اصابت با افراد و تجهیزات در اولویت اول و بالاترین خطر تهدیدکننده و گزینه برخورد  افراد و خودروها با مصالح انبارشده در معبر عمومی خارج کارگاه در پایین‌ترین سطح قرار گرفتند و به‌منظور مواجهه با آن‌ها، استراتژی‌های حذف یا کاهش ریسک‌ها ارائه گردیده است.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام میکنید
مقالات جدیدترین رویدادها
مقالات جدیدترین ژورنال ها