• بررسی و شناخت مزایا و معایب یادگیری الکترونیکی در نظام آموزشی کنونی

  نویسندگان :
  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1401/05/19
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1401/05/19
  • تعداد بازدید: 248
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس ژورنال: 02166979519

  بررسی و شناخت مزایا و معایب یادگیری الکترونیکی در نظام آموزشی کنونی

  اینترنت در عرصه های آموزشی چالش های جدیدی را ایجاد کرده است و استفاده از بستر و زیرساخت مناسب اینترنت برای آموزش طی سالیان اخیر مورد استقبال قرار گرفته است. رشد در هر تجارت و هر سیستمی مهم است. مدارس و اماکن آموزشی باید این مسئله را دقیقا مانند هر صنعت دیگر در ذهن داشته باشند. یکی از مهمترین راه های رشد مدارس ، راه یافتن به شیوه های نوین اموزشی و استفاده از روش های اموزش الکترونیکی و کلاس مجازی می باشد .

  اگر چندین سال قبل کسی به مادر و پدرها می گفت که بچه شما برای آموختن لازم نیست به مدرسه برود و می تواند از پشت همین گوشی و لبتاپ در مدرسه حاضر شود، کاملا ایده ای باورناپذیری بود و به ندرت کسی قبول میکرد که چنین اتفاقی خواهد افتاد، چه برسد به اینکه ما بخواهیم امروز در مورد مزایا و معایب کلاس های آنلاین صحبت کنیم.

  کرونا باعث تغییری در نظام آموزشی شد و مدارس را مجبور کرد که و به سمت کلاس های مجازی وآنلاین روند. به طوری که حتی دور افتاده ترین مدارس کشور هم به نوعی وارد این چرخه شدند دانش آموزان دبستان هم با این روند آشنا شدند. شاید بزرگترین مزیت کرونا این بود که نظام آموزشی فرسوده ما را به سمت نو شدن و رفتن به سمت تکنولوژی جهانی برد اما با این وجود و پس از گذشت تقریبا دو سال ولی بازهم تحصیل و آموزش از راه دور دارای مزایا و معایبی می باشد و پیشرفت در فناوری به ما این امکان را داده است که روش های جدیدی را برای یادگیری داشته باشیم. در این مقاله به بررسی و شناخت مزایا و معایب یادگیری الکترونیکی در نظام آموزشی کنونی خواهیم پرداخت.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام میکنید
مقالات جدیدترین رویدادها