• بررسی نقش سلامت و آرامش روانی بر یادگیری دانش آموزان

  نویسندگان :
  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1400/06/20
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1400/12/07
  • تعداد بازدید: 160
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس دبیرخانه رویداد: -

  بررسی نقش سلامت و آرامش روانی بر یادگیری دانش آموزان

  هدف از انجام این پژوهش بررسی نقش و جایگاه سلامت و آرامش روانی بر یادگیری دانش آموزان است. بیشتر فعالیت های بشر وابسته به سلامت و آرامش ذهنی او می باشد فرایند یاددهی و یادگیری و دانش آموزان نیز از این قاعده مستثنی نیست به گونه ای که وقتی می توان از یک دانش آموز انتظار داشت که بتواند بیشترین استفاده را از توانایی و استعدادهای را ببرد که از هر لحاظ در بهترین شرایط قرار داشته باشد امروزه این اهمیت و جایگاه بالای آرامش ذهنی بر هیچ کسی پوشیده نیست که برای رسیدن به این وضع باید عوامل تنش زا توسط خانواده و خود دانش آموزان شناسایی و حل شود تا گامی بلند در رشد و شکوفایی دانش آموزان برداشته شود.

  این مقاله با روش علمی_مروری(کتابخانه ای)انجام گرفته شده است و در تهیه ی آن از انواع کتاب ها، مقالات،مجلات و.... معتبر استفاده شده است. یافته های این مقاله حاکی از آن است که آرامش روانی یکی از فاکتورهای مهم در پیشرفت تحصیلی و مسیر یادگیری دانش آموزان می باشد که در بیشتر مواقع مورد بی توجهی توسط خانواده ها قرار می گیرد در نتیجه عملکرد پیش بینی شده به وقوع نمی پیوندد.

  با این حال می توان با شناسایی این عوامل و همچنین شناخت کودک خود از بروز بیشتر این مشکلات جلوگیری کرد و در صورت مواجه با آن بتوان آن را شناسایی و در جهت رفع آن تصمیمی مناسب و سازگار با فرزند خود اتخاذ کرد تا مشکلی در پیشرفت و یادگیری نداشته باشد. نتیجه ی کلی که از این مقاله گرفته شده است نشان می دهد که یادگیری امری بسیار مهم در هر جایگاه و مکانی می باشد و وقتی این امر به درستی انجام می گیرد که با شناخت کافی که از این موضوع پیدا شده شروع به آماده کردن شرایط لازم برای رسیدن به توان حداکثری در این امرشد  یکی از این موارد بسیار مهم در یادگیری وجود سلامت از لحاظ روانی به خصوص در دانش آموزان می باشد.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام می کنم
مقالات جدیدترین ژورنال ها