اولین کنفرانس بین المللی طراحی در مهندسی عمران، معماری و شهرسازی
سطح پشتیبانی : طلایی
همایش ، رویداد ، ژورنال
اینستاگرام تی پی بین
تاکنون مقاله ای برای این رویداد ثبت نشده است!!!
 • اولین کنفرانس بین المللی طراحی در مهندسی عمران، معماری و شهرسازی
  دسته بندی ها : شهرسازی - مهندسی کامپیوتر - مهندسی سازه - معماری
  سطح رویداد : بین المللی
  نوع رویداد : حضوری
  مهلت ثبت نام : 1402/12/05
  تاریخ انتشار : 1402/03/08
  دبیرخانه رویداد : دبیرخانه دائمی رویداد
  وضعیت رویداد : برگزار شده
  جزئیات بیشتر رویداد
  • مهلت ارسال چکیده : -
  • مهلت ارسال مقاله : 1402/12/01
  • زمان برگزاری : 1402/12/10
  • شهر محل برگزاری : باکو
  • دبیرخانه رویداد : دبیرخانه دائمی رویداد
  • شماره تماس دبیرخانه رویداد : 04136594233
  • ایمیل دبیرخانه رویداد: dcauconf[at]gmail.com

  اولین کنفرانس بین المللی طراحی در مهندسی عمران، معماری و شهرسازی

  انسان از آغاز خلقت همواره به دنبال سرپناه بوده که به تدریج با ایجاد تمدن بشری مساله ایجاد راه و گذرهای مواصلاتی پیش آمد است. پس از آنکه انسان مراحل اولیه تنازع بقا را پشت سر گذاشت و وابستگی او به طبیعت به طور نسبی کاهش پیدا کرد با افزایش ارتباطات اجتماعی بین انسان ها و ویژگی های جوامع شهری امروز سبب ناپایداری میان او، محیط طبیعی و مصنوع شده و جامعه مدنی امروز را با مشکلاتی چون زیست محیطی، اجتماعی، فرهنگی، مدیریتی، اقتصادی و کالبدی مواجه کرده است. رویکردهای نوین طراحی در مهندسی عمران، معماری، شهرسازی و همچنین محیط زیست را می توان تأکیدی بر کاربست رویکردهای نوین به انسان، معمار و شهرسازی دانست که اصالت هایی همچون اجتماع در مقابل فرد، اخلاق در مقابل منافع و کیفیت در مقابل کمیت از پارادایم های مشترک آن به حساب می آیند. بر این اساس، اندیشه در باب الگوهای توسعه شهری مستلزم تقید توسعه دریک محدوده کالبدی به نام” شهر” است که جنبه ای از فرایند توسعه را در بر می گیرد که با التفات بر متغیرهای مرتبط با زندگی شهری شکل می گیرد. با رشد فزاینده بشر و ایجاد تحول های ساختاری در نوع زندگی، ساز و کارها تغییر یافته تا آنجا که امروزه دیده می شود انسان به معماری چیره دست در شکل دهی فضاهای پیرامون خود تبدیل گردیده است. شهر پایدار برآمده از فرآیند توسعه ای است که ذهنیت و امکان ارتقای همیشگی سلامت اجتماعی، اقتصادی بوم شناسانه شهر و منطقه را فراهم کرده و این ذهنیت و امکان را به عینیت و اقدام مبدل ساخته است. موضوع طراحی در مهندسی عمران، معماری و شهرسازی (توسعه شهری) از جمله مباحث مهم در عصر حاضر است، لذا اولین کنفرانس بین المللی طراحی در مهندسی عمران، معماری و شهرسازی فرصتی مغتنم را برای طیف وسیعی از دانشگاهیان و متخصصان برای بحث پیرامون تحقیقات و کشفیات جدید در حوزه های مرتبط به ارمغان خواهد آورد .

  کمیته اجرایی در صدد است این کنفرانس را با هدف ارائه و معرفی آخرین تجربیات و دستاوردهای پژوهشی و کاربردی در زمینه های مختلف طراحی در مهندسی عمران، معماری، شهرسازی، مصالح ساختمانی و محیط زیست، تبادل اطلاعات بین نخبگان، اساتید دانشگاهی و متخصصان، ارائه آخرین روش ها و فرآیندهای بهبود و افزایش کارایی این حوزه تخصصی و معرفی تحقیقات روز جهان و بررسی چالش های علمی و اجرایی در فرایند کاربرد آنها از تمام مناطق جغرافیایی، در سطوح محلی، ملی، منطقه ای و بین المللی، در تاریخ 10 اسفند 1402 مطابق با 29 فوریه 2024 در آذربایجان – باکو برگزار نماید.

   اولین کنفرانس بین المللی طراحی در مهندسی عمران، معماری و شهرسازی

  اهداف کنفرانس:

  اولین کنفرانس بین المللی طراحی در مهندسی عمران، معماری و شهرسازی، در نظر دارد با معرفی توان علمی و کاربردی برای ارتقا سطح کیفی علوم مهندسی، انسانی و اجتماعی و همچنین بررسی نیازمندی و ضروت های آموزش موارد فوق گام برداشته و با شناسایی نگرش ها، تجربیات نوین و تحلیل ابعاد نظری و کاربردی توسعه، به تحلیل، آموزش و پژوهش آن بپردازد.

  - بررسی چالش های رشته های تخصصی عمران، معماری، شهرسازی

  - تدوین راهکار های موفق در پیشبرد تاب آوری کلانشهر ها

  - ارتقا سطح دانش جامعه مهندسی و عموم در مسائل مرتبط با طراحی، مهندسی عمران، معماری، شهر سازی، مصالح ساختمانی و محیط زیست.

  - بنیان گذاری و تداوم گفتمان های بین المللی در زمینه مفاهیم، نظریات و تئوری های مرتبط با محورهای کنفرانس

  - آشنایی و معرفی الگوهای موفق توسعه مهندسی در سطح جهان و کشور و بررسی آن ها از دیدگاه های مختلف

  - ایجاد فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات و ارائه دستاوردهای نوین پژوهشی بین اندیشمندان، محققان، صنعتگران، دانشجویان و دست اندرکاران در زمینه طراحی، مهندسی عمران، معماری، شهر سازی، مصالح ساختمانی و محیط زیست

  - زمینه سازی در جهت تشویق و ترغیب کلیه ارگان ها و افراد فعال و موثر به استفاده از فن آوری های نوین در مدیریت سیستم شهری

  - توسعه و ترویج فرهنگ تحقیق و پژوهش در زمینه مباحث کنفرانس

  - ایجاد تفاهم و تعامل سازنده بین مدیران شهری و دانشگاهیان در جهت معماری، سازه و توسعه پایدار شهری

  - برگزاری جلسات همفکری، بحث و گفتگو با حضور مهندسان مشاور و ارائه تجربیات عملی مرتبط با توسعه شهری

  - برقراری ارتباط بیشتر بین نهادهای علمی و اجرایی در جهت تحقق محورهای کنفرانس

مقالات جدیدترین رویدادها