• بررسی ابعاد بازدهی انرژی در معماری بیونیک؛ موردپژوهی: ساختمان های بیونیک

  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1401/09/22
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1401/09/26
  • تعداد بازدید: 309
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس ژورنال: 09107281853

  بررسی ابعاد بازدهی انرژی در معماری بیونیک؛ موردپژوهی: ساختمان های بیونیک

  بازده انرژی در ساختمان‌های بیونیک و معماری سبز بیونیک ابزارهای مهمی برای حصول اطمینان از ایجاد هماهنگی بین ساختمان‌ها و محیط طبیعی، حفظ تعادل بوم‌شناختی و دستیابی به توسعه پایدار در احداث ساختمان‌ها هستند. بر اساس یک بازبینی درباره فناوری‌های بیونیک برای کارکردها، سازه‌ها و مصالح ساختمانی، در مطالعه حاضر کاربردها و حالات متعارفِ بازده انرژی در ساختمان های بیونیک و معماری سبز بیونیک تحلیل می‌شود.

  علاوه بر این، فناوری ساختمانی غیرفعال با استفاده از منابع انرژی خورشیدی نه تنها می‌تواند کیفیت محیط گرمایی درون ساختمان را بهبود دهد بلکه مصرف انرژی را نیز در ساختمان کاهش می‌دهد. با الهام از خواص مکانیکی، روابط ساختاری و عملکرد مصالح طبیعی و استفاده از آن در سازه ساختمان یا طراحی شکل آن، سازه‌های بزرگ مانند کابل‌های آویزان و سازه‌های دارای پوسته نازک که به ترتیب شبیه به تار عنکبوت و پوسته تخم مرغ هستند، طراحی‌ شده‌اند تا بازدهی منابع ساختمانی بهبود داده شود.

  به طورخلاصه، توسعه معماری سبز بیونیک و بازده انرژی در ساختمان های بیونیک باید از قوانین طبیعت پیروی کند و به آن ها احترام بگذارد. مطالعه سازوکارهای به کار رفته در سیستم‌های زیست‌شناختی ضروری است که همراه با فناوری‌های ساختمانی جدید باید به کار گرفته شوند تا از نوآوری در ساختمان‌ سازی پشتیبانی کنند و توسعه سریع در ساخت ساختمان‌های سبز و بازدهی انرژی در ساختمان‌ها محقّق شود.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام میکنید
مقالات جدیدترین رویدادها
مقالات جدیدترین ژورنال ها