• بررسی تاثیر شرایط ناشی از بیماری کرونا بر کسب و کارها و گرایش به راه اندازی کسب و کار الکترونیک (مورد مطالعه: فروشگاه های آنلاین)

  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1400/08/01
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1401/11/03
  • تعداد بازدید: 151
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس ژورنال: 08132641501

  بررسی تاثیر شرایط ناشی از بیماری کرونا بر کسب و کارها و گرایش به راه اندازی کسب و کار الکترونیک (مورد مطالعه: فروشگاه های آنلاین)

  تجارت و روش های کسب وکار، یکی از مهمترین حوزه هایی است که با به کارگیری فناوری های نوین اطلاعاتی، ارتباطی و اینترنت به سرعت و به شدت تحت تأثیر قرار گرفت. بسیاری از روش های سنتی کسب درآمد متحول گشته و روش ها و ارزش های جدید فراوانی نیز پا به عرصه وجود نهادند. مدل کسب و کار یک متد انجام کسب و کار است به نحوی که توسط آن شرکت و سازمان بتواند خود را حفظ نموده و بقای خود را تضمین نماید و به عبارت دیگر تولید درآمد کند.

  در یک نگاه کلی می توان گفت کسب و کار الکترونیک عبارتست از کاربردی کردن کلیه سیستم های اطلاعاتی و ارتباطی بـرای تقویـت و کنترل فرآیندهای کسب و کار و امروزه این فرآیندها با استفاده از تکنولوژی های مبتنی بر وب توسعه می یابنـد. در ایـن مقالـه سعی شده است تا به اجزا تشکیل دهنده مدل کسب و کار، نحوه طراحی مدل کسب و کار، مدل های کسب و کار الکترونیکـی و بررسی مدل های کسب و کار از دیدگاه های مختلف و در نهایت مدل های کسب و کار فروشگاه های آنلاین  پرداخته شود. نتایج فرضیات نشان می دهد که مدل کسب وکار (ارزش پیشنهادی و ساختار ارزش و مدل درامدی) بر قابلیت های کسب و کار (قابلیت رابطه ای و قابلیت داخلی) تاثیر مثبت دارد.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام میکنید
مقالات جدیدترین ژورنال ها