اولین کنفرانس بین المللی گردشگری و توسعه
سطح پشتیبانی : طلایی
همایش ، رویداد ، ژورنال
اینستاگرام تی پی بین
تاکنون مقاله ای برای این رویداد ثبت نشده است!!!
 • اولین کنفرانس بین المللی گردشگری و توسعه
  دسته بندی ها : مدیریت گردشگری - علوم انسانی - هنر - باستان شناسی - تاریخ
  سطح رویداد : بین المللی
  نوع رویداد : حضوری
  مهلت ثبت نام : 1402/06/08
  تاریخ انتشار : 1402/02/16
  دبیرخانه رویداد : دبیرخانه دائمی رویداد
  وضعیت رویداد : برگزار شده
  جزئیات بیشتر رویداد
  • مهلت ارسال چکیده : -
  • مهلت ارسال مقاله : 1402/06/04
  • زمان برگزاری : 1402/06/12
  • شهر محل برگزاری : استانبول
  • دبیرخانه رویداد : دبیرخانه دائمی رویداد
  • شماره تماس دبیرخانه رویداد : 0۹۱۰۰۴۴۶۴۹۴
  • ایمیل دبیرخانه رویداد: conference.sibermans[at]gmail.com

  اولین کنفرانس بین المللی گردشگری و توسعه

  گردشگری یکی از عوامل رشد و توسعه فرهنگی و اقتصادی در تمام ابعاد را شامل می شود .صنعتی که می تواند بر پایه خدمات، تحول زا و ایجاد تغییر نماید.

  مقوله گردشگری پایدار و سند چشم انداز 2030 که توسط سازمان جهانی گردشگری(unwto) رهبری و نظارت می شود، چشم انداز جدید خود را برای گردشگری جهانی اعلام کرده که از اهداف آن می توان به رشد اقتصادی فراگیر و پایدار، مصرف و تولید پایدار (scp) و استفاده پایدار از اقیانوس ها و منابع دریایی برای مدیریت مسئولانه بخش گردشگری بر اساس اقداماتی که منجر به سلامت عمومی، شمول اجتماعی، حفاظت از تنوع زیستی، درنظر گرفتن شرایط اقلیمی و آب و هوا، اقتصاد چرخشی و حکمرانی مالی تشکیل شده است.

  قطعا بهره برداری از مزایای گردشگری و خروجی اقدامات انجام گرفته در این زمینه، برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار و اجرای برنامه توسعه sustainable development goals (sdgs) حیاتی خواهد بود. صنعت گردشگری بصورت مستقیم و غیر مستقیم پتانسیل تاثیر و هم افزایی در حوزه های یاد شده را دارد که مستلزم آینده نگری، برنامه ریزی، مستندسازی اطلاعات و داده های مرتبط با گردشگری، جمع آوری اطلاعات و آمار و طبقه بندی آن ها، تبیین استراتژی های داخلی و خارجی به منظور توسعه این صنعت و پایداری بخشیدن به آن است. همانطوری که سازمان جهانی گردشگری بمنظور دستیابی به سند چشم انداز توسعه پایدار گردشگری 2030 داده ها را از کشورها به طریق یک سری پرسشنامه و سالانه جمع آوری می کند که مطابق با استاندارد توصیه های بین المللی برای آمار گردشگری (irts 2008) بوده و داده های جمع آوری شده شامل متغیرهایی چون: تراز گردشگری، نسبت گردشگری ورودی به خروجی، پوشش گردشگری (هزینه های گردشگری ورودی بر خروجی)، تاثیر گردشگری ورودی بر صادرات کالاها و ارتباط متغیرها با تولید ناخالص داخلی می باشد.

  اولین کنفرانس بین المللی گردشگری و توسعه

  یکی از اصلی ترین شاخص های قابل تامل در توسعه گردشگری موضوعات زیست محیطی و نگهداری از آن هاست که منجر به اقتصاد پایدار می شود. امیدواریم به واسطه برگزاری اولین کنفرانس بین المللی گردشگری و توسعه در کشور ترکیه- استانبول بتوانیم گامهای موثری در توسعه گردشگری و دستیابی به سند چشم نداز توسعه پایدار 2030 سازمان جهانی گردشگری برداریم و گردشگری را در حوزه های مختلفی انواع مختلفی چون: فرهنگی، فضایی، داخلی، تعطیلات ساحلی، سنتی ، سلامت، علمی، آموزشی، پژوهشی و سایر حوزه ها در مسیر توسعه پایدار کانالیزه کنیم تا بتوانیم بر اقتصاد و فرهنگ بین الملل و تقویت فرهنگ بومی و بین المللی اقدامات سینرژیک به عمل آوریم. قطعا خروجی این کنفرانس با حضور و مشارکت نخبگان، فرهیختگان و دست اندرکاران این حوزه می تواند آثار مطلوبی را بجا گذارد.

  لذا بدینوسیله از کلیه اساتید، پژوهشگران، اندیشمندان، صاحب نظران و دانشجویان علاقه مند به موضوعات مرتبط دعوت می گردد مقالات علمی خود را از طریق سامانه ثبت نام و نسبت به ارسال مقالات خود اقدام نمایند.

  این کنفرانس امید دارد با فعالیت خود و با دریافت مقالات، دستاوردهای علمی محققان کشور را به نحو شایسته ای در اختیار علاقه مندان به موضوع پژوهش قرار دهد و در پایگاه های ملی معتبر کشور نمایه نماید .

مقالات جدیدترین ژورنال ها