• توسعه خدمات دولت الکترونیک، چالش ها، چشم اندازها و فرصت ها

  نویسندگان :
  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1401/12/27
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1401/12/27
  • تعداد بازدید: 175
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس ژورنال: 09125304913

  توسعه خدمات دولت الکترونیک، چالش ها، چشم اندازها و فرصت ها

  امروزه پذیرش تکنولوژی‌های جدید به دولت‌ها کمک می‌کند تا هر چه کاراتر خدمات دولتی را بصورت دیجیتالی و الکترونیکی به شهروندان ارائه دهند. دولت الکترونیک مشخصه ای از خدمات دولتی دیجیتال و تکنولوژی محور است که با رشد نقش فناوری اطلاعات و مشخصه‌‌های جدید در جوامع اطلاعاتی و دانش‌مدار به‌وجود آمده و می‌کوشد نقش پویای حاکمیت را در چنین جوامعی نشان دهد.

  دولت الکترونیک گامی بزرگ و مهم برای پیشبرد ارتباط‌ات بین المللی است و به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های فناوری اطلاعات، دولتها را قادر ساخته است تا اطلاعات و خدمات را به طور کارآمد در حداقل زمان و با کمترین هزینه با استفاده از فناوری های مدرن، ارائه دهند. همچنین به افراد تسهیلات لازم جهت دسترسی مناسب به اطلاعات و خدمات دولتی، اصلاح کیفیت خدمات و ارائه فرصت‌های گسترده تر با هزینه کمتر و اثربخشی بالاتر را برای مشارکت در فرایندها و نهادهای مردم سالار اعطا می‌کند.

  با توجه به اهمیت خدمات دولت الکترونیک به‌عنوان محرکی در ایجاد تحولات اجتماعی و فرهنگی، در این مقاله قصد داریم چشم اندازها، دستاوردها و فرصت هایی که بهره گیری از خدمات دولت الکترونیک ایجاد می نمایند را به همراه چالش ها و مسائل پیش روی استقرار دولت الکترونیک در جوامع بررسی نمائیم.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام میکنید
مقالات جدیدترین رویدادها
مقالات جدیدترین ژورنال ها