جستجو در مقالات این دانشگاه:
همایش ، رویداد ، ژورنال
اینستاگرام تی پی بین
تعداد کل مقالات نمایه شده این دانشگاه : 958
 • دانشگاه سمنان
  نوع دانشگاه : وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
  آدرس دانشگاه : سمنان - روبروی پارک سوکان - پردیس شماره یک - سازمان مرکزی دانشگاه سمنان
  شماره تماس : 02331530000
  محققین این دانشگاه : 602 محقق
  مقالات منتشر شده : 958 مقاله
  وب سایت دانشگاه : کلیک کنید
  وضعیت دانشگاه : فعال
  جزئیات بیشتر دانشگاه
  • سال تاسیس دانشگاه : 1367
  • تعداد دانشکده : 24
  • مقالات منتشر شده در رویدادها : 879 مقاله
  • مقالات منتشر شده در ژورنال ها : 79 مقاله
  • تاریخ انتشار : 1399/06/30
  • ایمیل دانشگاه :

  دانشگاه سمنان

  سال 1353 نخستین مرکز آموزش عالی شهر سمنان با عنوان «مدرسه عالی تکنولوژی سمنان» با زیربنایی بالغ بر 5000 متر مربع و در 7 رشته کاردانی با پذیرش580 دانشجو فعالیت خود را آغاز نمود. 14 سال بعد یعنی در سال 1367 ، این مرکز با توسعه نسبی و پذیرش دانشجو در دو رشته کارشناسی الکترونیک و عمران ، به «مجتمع آموزش عالی سمنان» تبدیل گردید.

  با گسترش ملموس و چشمگیر فعالیت ها و افتتاح دانشکده‌های «مهندسی ، تربیت دبیر و آموزشکده دامپزشکی» ، نهایتا در سال 1372 این مجتمع به «دانشگاه سمنان» ارتقاء یافت . هم اکنون دانشگاه سمنان در دهه پنجم فعالیت خود با داشتن بیش از 800 هکتار فضا ، دارای 5 پردیس آموزشی، پژوهشکده، چندین گروه پژوهشی، پارک علم وفناوری، مرکز رشد واحدهای فناور ، پردیس دانشگاهی (بین الملل) و مرکز آموزش مجازی (الکترونیکی) و بیش از 380 عضو هیئت علمی است که بیش از 30 نفر از آنان دارای مرتبه استادی، حدود 100 نفر دارای مرتبه دانشیاری و بیش از 200 نفر دارای مرتبه استادیاری می باشند .

  این دانشگاه همچنین دارای حدود 12000 دانشجو است که در 78 رشته در مقطع دکتری ،118 رشته در مقطع کارشناسی ارشد ، 78 رشته در مقطع کارشناشی و 2 رشته در مقطع کاردانی تحصیل می‌نمایند . دانشگاه سمنان تاکنون در راستای تعلیم و تربیت جوانان این مرز و بوم بیش از 30000 دانش‌آموخته داشته است که بیش از 5000 نفر از این عزیزان یعنی یک پنجم دانش آموختگان در مقاطع تحصیلات تکمیلی و 56 نفر از دانشجویان غیر ایرانی بوده اند.

  این دانشگاه همچنین در دهه گذشته موفق به برگزاری ده‌ها همایش ملی و بین‌المللی شده است. و هم اکنون با دارا بودن 179100متر مربع فضای کالبدی به یکی از بزرگترین دانشگاه‌های کشور مبدل شده است.

  عناوین پردیس‌های دانشگاه:

  1- پردیس فنی 2- پردیس علوم پایه 3- پردیس علوم انسانی 4- پردیس علوم وفناوری‌های نوین 5- پردیس هنر پردیس فنی شامل: ا- دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر 2- دانشکده مهندسی عمران 3- دانشکده مهندسی مکانیک 4- دانشکده مواد و متالورژی 5- دانشکده شیمی، نفت و گاز 6- دانشکده مهندسی (صنایع)

  پردیس علوم پایه شامل : 1-دانشکده ریاضی ، آمار و علوم کامپیوتر 2- دانشکده فیزیک 3- دانشکده شیمی 4-دانشکده علوم (زیست شناسی) پردیس علوم انسانی شامل : 1-دانشکده علوم انسانی 2- دانشکده اقتصاد ، مدیریت و علوم اداری 3- دانشکده ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی پردیس علوم وفناوری های نوین شامل : 1-دانشکده مهندسی نفت 2- دانشکده نانو فناوری 3- دانشکده بیو فناوری 4- دانشکده هوا فضا پردیس هنر شامل: دانشکده هنر ، معماری و شهرسازی سایر دانشکده‌ها : 1- دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی 2- دانشکده دامپزشکی 3- دانشکده کویر شناسی 4- دانشکده گردشگری 5- دانشکده منابع طبیعی

  معرفی برخی از امکانات پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاه : در عرصه چاپ و انتشارات دانشگاه سمنان دارای 20 عنوان مجله است که 10مجله لاتین، یک مجله بین المللی به زبان عربی و 9 مجله دیگر فارسی می‌باشند که از این میان تعداد 12 مجله دارای اعتبار علمی پژوهشی بوده و یک مجله نیز دارای نمایه ISI است . محققان این دانشگاه تاکنون توانسته اند ده‌ها هزار مقاله با اعتبار (ISI ،Isc ،علمی پژوهشی و علمی ترویجی ) به چاپ برسانند و ده‌ها هزار مقاله نیز در کنفرانس‌های ملی و بین المللی ارائه نمایند . همچنین در این دانشگاه تاکنون صدها عنوان کتاب توسط انتشارات دانشگاه به چاپ رسیده و ده‌ها تفاهم نامه علمی ، پژوهشی و فناوری نیز با سازمان‌های دولتی و خصوصی منعقد گردیده است . در این دانشگاه تاکنون صدها طرح پژوهشی برون دانشگاهی با سازمان های دولتی و خصوصی اجراشده است . در بخش همکاری در طرح های کلان ملی نیز تاکنون این دانشگاه درطرح های برنامه ریزی فناورانه برای تهیه رشد سیلیکون برای مصارف فناوری سلول خورشیدی و بررسی اثرات تغییر اقلیم و مدیریت خشکسالی مشارکت داشته است. در این دانشگاه تاکنون 332 طرح پژوهشی خاتمه یافته درون دانشگاهی نیز اجرا شده است . دانشگاه سمنان در راستای اهداف پژوهشی برنامه پنجم توسعه کشور و همچنین در راستای سیاست های وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری برای استفاده از توان علمی و فنی دانشگاه ها و ایجاد و گسترش همکاری های علمی ، آموزشی و پژوهشی اقدام به انعقاد ده‌ها تفاهم نامه همکاری با دانشگاه های خارجی نموده است .

  توضیحات بیشتر
مقالات جدیدترین ژورنال ها