• مدل پیشنهادی هوشمند فازی-firmaca با استفاده از الگوریتم خوشه بندی مورچه ای برای شبکه های اجتماعی

  جزئیات بیشتر مقاله
  • تاریخ ارائه: 1401/07/24
  • تاریخ انتشار در تی پی بین: 1401/07/24
  • تعداد بازدید: 226
  • تعداد پرسش و پاسخ ها: 0
  • شماره تماس ژورنال: 02133202487

  مدل پیشنهادی هوشمند فازی-firmaca  با استفاده از الگوریتم خوشه‌بندی مورچه‌ای برای شبکه‌های اجتماعی

  میزان خطا، پارامتری چالش‌برانگیز است که برای سیستم‌های پیشنهادگری که در آن‌ها حرکت زیاد آیتم در میان خوشه‌های داده وجود دارد، باید بررسی شود. در برنامه‌های شبکه‌های اجتماعی، معمولا تهیه پیشنهادهای مناسب کاربر در مواردی که تکنیک‌های خوشه‌بندی مورچه‌ای بهترین راه‌حل‌ها را برای مشکلات خوشه‌بندی ارائه می‌دهد، ضروری است.

  بااین‌حال، الگوریتم‌های خوشه‌بندی مورچه‌ای موجود، در جستجوی محلی ناکارآمد هستند. همچنین آن‌ها برای تقسیم‌بندی خوشه‌ای موثر به اصلاح قوانین فازی هوشمند نیاز دارند. بنابراین در این مقاله که در آن ترکیبی از مباحث مرتبط با دستیابی به نکات جدید و قوانین فازی برای خوشه‌بندی مورچه‌ای وجود دارد، یک مدل جدید با نام مدل پیشنهادی هوشمند فازی با استفاده از الگوریتم خوشه‌بندی مورچه‌ای (firmaca) ارائه شده است.

  تجزیه‌وتحلیل‌های تجربی، بهبود معیار دقت، یادآوری، سود تجمعی نرمال  (ndcg) (5% ≤)) و کاهش قابل‌توجه (%1 ≤)) در میزان خطای طبقه‌بندی نادرست (mer) در مقایسه با الگوریتم‌های مبتنی بر aco را نشان می‌دهد. خوشه‌های انتخاب شده به‌صورت کلی و محلی برای استخراج بهترین خوشه‌های تعریف‌شده جدید، بهینه شده‌اند.

سوال خود را در مورد این مقاله مطرح نمایید :

با انتخاب دکمه ثبت پرسش، موافقت خود را با قوانین انتشار محتوا در وبسایت تی پی بین اعلام میکنید
مقالات جدیدترین ژورنال ها