جستجو در مقالات این دانشگاه:
اینستاگرام تی پی بین
همایش ، رویداد ، ژورنال
تعداد کل مقالات نمایه شده این دانشگاه : 721
 • دانشگاه آزاد اسلامی علوم و تحقیقات
  نوع دانشگاه : آزاد اسلامی
  آدرس دانشگاه : تهران – انتهای بزرگراه شهید ستاری – میدان دانشگاه بلوار شهدای حصارک – دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم وتحقیقات
  شماره تماس : 02144865154
  محققین این دانشگاه : 348 محقق
  مقالات منتشر شده : 721 مقاله
  وب سایت دانشگاه : کلیک کنید
  وضعیت دانشگاه : فعال
  جزئیات بیشتر دانشگاه
  • سال تاسیس دانشگاه : 1363
  • تعداد دانشکده : 12
  • مقالات منتشر شده در رویدادها : 451 مقاله
  • مقالات منتشر شده در ژورنال ها : 270 مقاله
  • تاریخ انتشار : 1399/06/30
  • ایمیل دانشگاه :

  دانشگاه آزاد اسلامی علوم و تحقیقات

  آبان ماه ۱۳۶۳ یکی از مهمترین مراکز دانشگاهی کشور برای تربیت نسل جوان، کارآمد و متخصص در شهر تهران پای به عرصه حضور گذاشت و فعالیت خود را با رشته‌های مختلف علوم انسانی، فنی و مهندسی، علوم پایه و کشاورزی با جذب ۲۵۰ دانشجو آغاز کرد.

  واحد علوم و تحقیقات در مسیر رشد، چنان توسعه پیدا کرد که به عنوان واحد جامع مستقل، هم اکنون دارای ۱۲ دانشکده و ۲۷ مرکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی و ۹۶ گروه تخصصی میزبان دانشجویان و محققان در غالب رشته‌های تحصیلی در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکترا است. در حال حاضر حدود ۴۰ هزار دانشجو در ۶۳۴ رشته گرایش در مقاطع مختلف تحصیلی این واحد مشغول به تحصیل هستند. در واحد علوم و تحقیقات با بیش از ۶۰۰ عضو هیأت علمی تمام‌وقت و چندین استاد مدعو که از اساتید فرهیخته و چهره‌های ماندگار عرصه علم و دانش کشور محسوب می‌شوند بسیاری از رشته‌های مطرح در سطح بین‌المللی با گرایش‌های مختلف تدریس می‌شود.

  انتشار ۳۷۸ عنوان کتاب به همت اعضای هیات علمی واحد علوم و تحقیقات طی ۱۷ سال اخیر بخشی از دستاوردهای این واحد با اتکا به ظرفیت تخصصی خود بوده که ۲۰۳ عنوان از این کتاب‌ها تالیفی و ۱۷۵ عنوان نیز ترجمه است.‌ تمام مراحل آموزشی و تحقیقاتی این واحد دانشگاهی مطابق با آخرین مصوبات و شاخصه‌های آموزشی شورای عالی برنامه‌ریزی دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که تاکنون ثمرات بسیاری را برای کشور به همراه آورده است و به عنوان نمونه می‌توان به ثبت بیش از ۳۰۰ اختراع داخلی و بین‌المللی توسط محققان این واحد و همچنین فارغ‌التحصیلی بالغ بر ۷۰ هزار دانشجوی مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری از واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی طی ۲۰ سال گذشته اشاره کرد.

  واحد علوم و تحقیقات دارای ۱۱۸ تفاهم‌نامه پژوهشی با دستگاه‌ها، نهادها، دانشگاه‌ها و مراکز علمی پژوهشی دیگر است و در طول دوران فعالیت خود، بیش از ۵۶۰ طرح برون‌دانشگاهی را به نام خود ثبت کرده و ۲۶۱طرح درون‌دانشگاهی در این واحد دانشگاهی به مرحله اجرا درآمده است. واحد علوم و تحقیقات از آغاز تاسیس تا به امروز، بانی تأسیس ۴۳ مجله علمی مورد تایید وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین نمایه شده در پایگاه‌های اطلاعاتی و استنادی معتبر ملی و بین‌المللی است که دو عنوان از مجله‌ها ISI بوده، ۱۸ عنوان مجله علمی پژوهشی و مورد تأیید وزارتین، ۲ عنوان علمی ترویجی و ۲۱ عنوان نیز علمی عمومی است.

  بالغ بر ۱۴ هزار مقاله نمایه شده از اعضای هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی این واحد در پایگاه اسکوپوس و ۱۲ هزار و ۴۰۴ مدرک علمی نمایه شده از سوی واحد علوم و تحقیقات در پایگاه استنادی WoS در بازه زمانی سال ۱۹۹۹ تا می ۲۰۱۸ تنها گوشه‌ای از سهم بسزای واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در تولید علم کشور و خیزش علمی ایران برای تحقق سند چشم انداز بیست ساله کشور است. اکنون بیش از سه دهه از فعالیت دانشگاهی که اولین زمزمه‌های ایجاد آن در اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۱ به گوش رسید، می‌گذرد و شایسته است یکی از بزرگترین مجتمع‌های آموزشی و تحقیقاتی آن را با هم بهتر بشناسیم و چگونگی شکل‌گیری دانشکده‌ها و مراکز آزمایشگاهی و تحقیقاتی واحد علوم و تحقیقات مانند: فنی و مهندسی؛ مکانیک، برق و کامپیوتر؛ نفت و مهندسی شیمی؛ علوم کشاورزی و صنایع غذایی؛ منابع طبیعی و محیط زیست؛ عمران، معماری و هنر؛ علوم پایه؛ علوم تخصصی دامپزشکی؛ مدیریت و اقتصاد؛ حقوق، الهیات و علوم سیاسی؛ ادبیات، علوم انسانی و اجتماعی؛ علوم و فناوری‌های پزشکی؛ مرکز تحقیقات فیزیک پلاسما؛ مرکز تحقیقات و مطالعات انرژی و محیط زیست؛ مرکز تحقیقات مهندسی در پزشکی و بیولوژی، مجتمع تحقیقاتی شیخ بهایی؛ مجتمع آزمایشگاهی زکریای رازی؛ مرکز تحقیقات امنیت سایبری؛ آزمایشگاه آب و فاضلاب؛ مرکز مشاوره پزشکی و تحقیقات سلامت؛ مرکز تحقیقات کاربردی بیوفوتونیک؛ مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی دماوند و... را مرور کنیم.

  توضیحات بیشتر
مقالات جدیدترین رویدادها